Kørsel fra Elk Horn IA til Salt Lake City, UT (torsdag 9. juni til lørdag 11. juni 2016)
Ruten vi kørte
landskabet
skiftede meget
i det flade Iowa og Nebraska, og i
Colorado kom bjergene og vi sluttedede af med ørkenen i Utah.
Ruten vi kørte fra Byron, MN til Salt Lake City, UT
Turen gennem
Utahs ørken
(Idaho Spings, Grand Junction, Green River, Richfield, Cove Fort, Fillmore, Santaquin, Salt Lake City)